Basın Odası   Basın Bültenleri
Yeşil Holding Kuruluyor
Türkiye’de 64 yıl önce Yeşil Kundura ile başlayan önemli bir sürecin ardından, bugün köklü bir geçmişe sahip olan Yeşil grubu artık Yeşil Holding oluyor. Yer aldığı sektörlerde başarısını kanıtlamış, hedefine emin adımlarla ilerleyen tüm Yeşil şirketleri bundan sonra tek bir çatı altında birleşerek güçlerinden gelen sinerji ile daha da büyüyecek.

Kuruluş işlemlerinin tamamlanmak üzere olduğu holdingleşme sürecini birebir takip eden Engin Yeşil, grubun Holding olması ile ilgili olarak şunları vurguladı “ Yeşil Holding ile birlikte gücümüze güç katacağız, iştiraklerimiz, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve tüm paydaşlarımız ile daha büyük işlere imza atacak, önemli bir güç birliği kurmuş olacağız. Köklü geçmişimizin verdiği güç, bugüne kadar elde ettiğimiz başarılarımızdan aldığımız güven ile yer aldığımız sektörlerde yatırımlarımızı arttıracağız. Yeşil Holding ile hedefimiz bünyemizdeki tüm firmalarımızla Türkiye’de lider, dünyada daha saygın bir konuma ulaşmaktır.”
 
Gayrimenkul, enerji, perakende ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarını tek bir çatı altında toplayacak olan Yeşil Holding önümüzdeki dönem için birincil hedefini gayrimenkul ve enerji sektörlerindeki yatırımlarını arttırmak olarak belirledi. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören halka açık şirketleri ve ayrıca halka açık olmayan şirketlerini bünyesinde bulunduran Yeşil yeni yapılanma sürecinde ilk olarak tüm halka açık şirketlerini Yeşil Yatırım Holding çatısı altında toplayacak planlamanın ikinci aşamasında ise Yeşil Yatırım Holding’i de kapsayacak olan ana çatıyı yani Yeşil Holding A.Ş’yi kuracak. Yeni yapılanma süreci 2012 yılı sonunda tamamlanacak şekilde planlandı.  
 
Yer aldığı sektörlerde daima öncü çalışmalara ve sektörün ilklerine imza atana Yeşil, 1948 yılında çıktığı yolda iz bırakan kilometre taşları ile sağlam bir Holding yapısı kuruyor. Hedefini ve stratejilerini çok net belirleyen Yeşil holding araştırma ve geliştirme çalışmalarına önem veren, yenilikçi, çevreye ve insan yaşamına duyarlı, topluma karşı sorumlu bir çalışma anlayışı ile yoluna devam edecek. Ayrıca kaliteli, bilgili, deneyimli insan kaynağı ve güçlü finansal kaynakları ile Yeşil Holding yer aldığı tüm sektörlerde ve yeni yatırımlarında lider olmayı hedefliyor.
 
Gruba bağlı şirketler Yeşil Holding çatısı altında iki ayrı kol olarak ayrılacak. Halka açık yani İMKB’de işlem gören şirketler ki bunlarda Yeşil Yatırım Holding altında birleşecek ve halka açık olmayan şirketler olarak ayrışacak olan tüm iştirakler holding olmanın verdiği güç ile yatırımlarını hızlandıracak ve geleceğe yönelik yeni hedeflerle ilerleyecekler.
 
 
 
Detaylı bilgi için; Kurumsal İletişim / kurumsal@yesilholding.com
   
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Yeşil Holding